Phone

570 800 839

Opening Hours

Mon - Fri: 7AM - 7PM

W CHINACH bańki są znane i używane już od ponad 3000 lat. Pierwotnie były one stosowane w lecznictwie. Od kilku lat bańki chińskie znajdują jednak również zastosowanie w zabiegach mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jak działa chiński sposób na odchudzanie?

Bańki chińskie na cellulit

Moc baniek jest nieoceniona nie tylko w lecznictwie, ale również w kosmetyce. Masaż bańką chińską przynosi świetne efekty w walce z cellulitem.

Zabieg może obejmować całe ciało lub tylko strefy objęte cellulitem – najczęściej powłoki brzuszne, biodra, uda i pośladki. W zależności od tego, jakie partie ciała będzie obejmować, może trwać od 15 do nawet 60 minut.

Przed zabiegiem w ciało wmasowywany jest środek poślizgowy w postaci oliwki. Silikonowa bańka aplikowana jest na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. Podciśnienie, które wytwarza się w ten sposób w bańce, powoduje zassanie fałdu skóry i tkanek leżących pod nią do wnętrza bańki. Następnie masażystka wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych, do uzyskania odpowiedniego przekrwienia skóry.

Działanie próżni powoduje pobudzenie krążenia krwi, szybsze usuwanie toksyn z organizmu, a także rozluźnienie mięśni i uelastycznienie skóry. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Wykonując masaż zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dodatkowo usprawnimy procesy trawienia.

Zastosowanie bańki chińskiej w kosmetologii:

  • usuwanie cellulitu
  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • zmniejszenie widoczności rozstępów
  • modelowanie sylwetki

Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów masaż powinien być wykonywany w seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami, nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie można go wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Najlepsze efekty w odchudzaniu uzyskuje się łącząc zabiegi z wprowadzeniem diety, stosowaniem ćwiczeń fizycznych, jak również w połączeniu z zabiegami kosmetologicznymi takimi jak np. fala radiowa czy liposukcja ultradźwiękowa, z których Państwo również mogą skorzystać w naszym salonie SPA Jimmy’s Thai Massage. Oto cennik usług.

Przeciwwskazania do masażu bańką chińską: skłonność do pękających naczynek, żylaki, ciąża, menstruacja, nowotwory, zaburzenia krzepliwości krwi, naruszenie ciągłości skóry.

Recommended Articles

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *